Minimalizm

minimalizm2

Człowiek od zawsze był wygodny. Mało kto potrafi się do tego przyznać nawet samemu sobie, ale to prawda. Zauważmy, że bardzo często robiąc coś, robimy to tak, aby Nam samym było wygodnie. Czy to jeśli chodzi o sytuację w sklepie na zakupach, czy prowadząc auto. Mało kiedy myślimy o wygodzie innych, bo przecież Nasza wygoda jest ważniejsza. Jesteśmy egoistami! Jednak tym razem i reszta domowników będzie miała korzyści z Naszego egoistycznego podejścia do wygody.

Minimalizm w mieszkaniu, to przede wszystkim bardzo ograniczona ilość mebli. Oczywistym jest fakt, że to, co niezbędne zostać musi.  W salonie wystarczy nam sofa lub fotele i do tego stolik kawowy. Lampa lub dwie i mały mebel pod tv. W sypialni proponuję klasycznie łóżko i szafę, jeśli nie mamy miejsca na osobną garderobę. Ewentualnie szafka nocna. Natomiast jeśli chodzi o kuchnię, to spróbujcie ograniczyć się do podstawowych szafek, dodatkowo, aby stanowiły one ciąg. Najlepiej na jednej ścianie, ewentualnie na dwóch.  Dzięki temu, nawet w małej kuchni zyskamy więcej miejsca do poruszania się. Meble w minimalistycznym stylu mieszkania powinny być gładkie, bez udziwnień, proste. Kolory stonowane, pasujące do siebie. Natomiast, aby nie było za mdło – dobieramy dodatki. Jak wiemy z wcześniejszego wpisu, dodatki odgrywają kluczową rolę. Dobierając ich ilość pamiętajmy o minimaliźmie. Mają one tylko delikatnie urozmaicić i upiększyć mieszkanie. Dobrze, kiedy kolor dodatków jest w takim samym lub zbliżonym odcieniu, a na pewno kolorze!

Zwróćcie uwagę, że dzięki zachowaniu minimalizmu spędzamy mniej czasu na sprzątaniu i jakość mieszkania jest wyższa. Kupując masę mebli jesteśmy zmuszeni wydać dużo pieniędzy, więc wybieramy tańsze opcje. Kupując mniej możemy skupić się na lepszej jakości. Taka sama zależność występuje w przypadku dodatków. Minimalistyczne mieszkania są nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne i bardzo praktyczne. Osobiście, jestem zwolenniczką minimalizmu i jestem z tego zadowolona. Dzięki temu oszczędzam pieniądze, miejsce i czas.

 

minimalizm1    minimalizm2


« (Previous Post)
(Next Post) »


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 Blog Firelli | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress